Psychologia

Redukcja stresu naturalnymi sposobami

• Zakładki: 66


Stres bardzo negatywnie wpływa na organizm człowieka. Objawia się występowaniem zaburzeń fizycznych, zaburzeń psychicznych, a także zmianami zachowania. Jego nadmierna ilość może mieć śmiertelny skutek, dlatego warto zadbać o jego redukcję. Jak to zrobić?

Stosuj zioła i suplementy

Środki, które mogą pomóc w zmniejszeniu lęków i stresu są różeniec górski (roślina z azjatyckiej części Rosji), magnez (minerał wytwarzający energię), korzeń waleriany (ma właściwości relaksacyjne i usypiające), a także CBD (pomaga wywołać uczucie relaksu i zmniejsza lęki).

Terapia na świeżym powietrzu

Prowadzenie regularnej aktywności na świeżym powietrzu to bardzo skuteczna metoda terapii naturalnej. Warto wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, które będą dla nas przyjemne. Pomogą nam wyrzucić z siebie złą energię i uwolnić hormony szczęścia, które poprawiają nastrój i pozytywnie wpływają na sen. Warto biegać, pływać, jeździć na rowerze, czy nawet spacerować. Każda metoda jest dobra.

Duża dawka snu

Sen to bardzo ważny element życia człowieka. Jego odpowiednia dawka pomaga mózgowi w regeneracji i relaksuje nasze ciało. Słaby i niedostateczny sen negatywnie wpływa na nasz nastrój i możliwości koncentracyjne. Sen pozwala uwolnić nas od niepokoju i sprawić, że będziemy szczęśliwsi.

Zdrowe nawyki żywieniowe

Nie od dzisiaj wiadomo, że na nasze samopoczucie bardzo duży wpływ mają nawyki żywieniowe. Odpowiednia dieta przyczyni się do redukcji stresu i lęku. Przede wszystkim, należy unikać spożywanie kofeiny oraz alkoholu. Nie można ich traktować jako sposób na łagodzenie stresu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
185 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *