Sport

Dlaczego Sudety są idealnym miejscem na narty dla początkujących?

• Zakładki: 39


W Polsce funkcjonuje wiele ośrodków narciarskich, które każdej zimy zapraszają początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Różnorodna oferta dotycząca tras narciarskich oraz zróżnicowane bazy noclegowe sprawiają, że jedne z nich są bardziej oblegane, inne bardziej. Dzisiaj początkującym miłośnikom sportów zimowych opowiemy o Sudetach – idealnym miejscu na narty dla początkujących i nie tylko.

Najlepsze ośrodki narciarskie w Sudetach

Do dwóch najlepszych ośrodków narciarskich w Sudetach zaliczamy Czarną Górę Resort oraz Zieleniec Sport Arena. Oba oferują łatwe trasy narciarskie dla początkujących, a w Czarnej Górze Resort najmłodsi będą mogli uczyć się na polanach, na których poczują się jeszcze bezpieczniej w trakcie pierwszych godzin nauki jazdy na nartach. Oba ośrodki oferują możliwość wykupienia kursu nauki jazdy na nartach oraz możliwość wypożyczenia sprzętu. W obu znajduje się również baza gastronomiczna oraz noclegowa. My jednak proponujemy mniej oczywiste rozwiązanie – nocleg w Osada Orlica. Zieleniec i Czarna Góra znajdują się w podobnych odległościach, dlatego nocleg w drewnianym domku całorocznym w Osadzie Orlicy pozwoli skorzystać z oferty obu ośrodków narciarskich.

Osada Orlica: atrakcyjne noclegi w Sudetach zimą i latem

Osada Orlica oferuje nocleg w jednym z trzech drewnianych domów, które łączą nowoczesność z tradycją. Wybudowane z zastosowaniem współczesnych technologii (np. podczerwone ogrzewanie) i cenionych od lat rozwiązań (kominki) pozwalają odpocząć w komfortowych warunkach i zregenerować siły przed kolejnym dniem nauki jazdy na nartach. Miejsce to jest również znakomitą bazą wypadową do Czech, dzięki czemu narciarską przygodę można połączyć ze zwiedzaniem. Sudety są więc znakomitym miejscem na narty dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych narciarzy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Osada Orlica – Domki Całoroczne w Lasówce.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
74 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *