Sport

Dlaczego warto ćwiczyć z kettlebell? Odpowiadają eksperci z firmy Gipara!

• Zakładki: 21


Kettlebells to akcesoria sportowe, których używanie zostało spopularyzowane głównie dzięki crossfitowi. Ten rodzaj odważników niektórym przypominać może kulę armatnią z uchwytem. Ćwiczenia z nimi nie tylko poprawiają siłę mięśni, ale korzystnie wpływają także na koordynację czy gibkość. Dlaczego jeszcze warto wykorzystać je do ćwiczeń?

Wzmocnienie mięśni

Mimo że odmian treningów jest wiele, to większość z nich sprzyja wyłącznie spalaniu tłuszczu lub budowaniu mięśni. Jednak nie tych mięśni, których używa się na co dzień. Trenowanie z kettlebell pozwala wzmacniać te mięśni, które potrzebne są do codziennych męczących prac jak na przykład noszenie ciężkiego plecaka czy toreb z zakupami. Ćwiczenia z użyciem odważników aktywują te grupy mięśni, które są najbardziej potrzebne w codziennym funkcjonowaniu.

Wzrost siły

Ćwiczenia z kettlebell są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Pozwalają w prosty sposób wejść w świat treningu siłowego. Dzięki nim znacznie szybciej osiągnąć można progres w podnoszeniu większych ciężarów. Warto pamiętać, że ciężary można różnicować w zależności od rodzaju ćwiczeń. Podczas treningu na nogi można wybrać nieco większe ciężary, a podczas pracy nad górną połową ciała lżejsze.

Poprawa postury

Trening z kettlebell wymaga zaangażowania wszystkich mięśni, a wśród nich znajdują się także te odpowiadające za stabilizację. W ten sposób, spalając kalorie, możliwe jest także wsparcie mięśni kręgosłupa. Często zapominają o tym osoby, które na siłowni trenują izolowane grupy mięśni. Niewidoczne mięśnie wokół kręgosłupa są bardzo ważna dla prawidłowej postury, toteż warto rozważyć pracę nad nimi z wykorzystaniem odważników.

Szybkie chudnięcie

Dzięki temu, iż ćwiczenia z kettlebell angażują wiele mięśni w tym samym czasie, przyspieszają tym samym metabolizm i spalanie tłuszczu. Warto więc wykonywać tego typu treningi, jeśli marzy się o zgrabnej sylwetce i ładnych oraz wytrzymałych mięśniach. Co więcej, trening z obciążnikami pozwala szybciej spalić tłuszcz z brzucha i ukształtować pośladki. To bardzo ciekawa alternatywa dla siłowni, która pozytywnie wpływa na zdrowie i sylwetkę. Dużą zaletą jest fakt, że kettlebells można bez problemu wykorzystywać nawet podczas treningu we własnym domu.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *