Ból

Sposoby na złagodzenie bólu karku

• Zakładki: 59


Szyja i ramiona to miejsca w naszym ciele, które są szczególnie narażone na napięcia. Ból karku to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości wśród osób pracujących. Najczęściej jego źródłem jest stres, który powoduje, że spięcie mięśni. Jakie są sposoby na złagodzenie bólu karku? Przeczytaj poniżej:

Rozciągnięcie klatki piersiowej

Klatka piersiowa i towarzyszące jej mięśnie są połączone z ramionami, dlatego rozciągnięcie tej okolicy może przynieść ulgę w przypadku bólu karku. Umieść obie ręce za sobą, w dolnej części pleców i spleć dłonie ze sobą. Następnie przeciągaj splecione dłonie w górę i w dół, ponieważ dzięki temu popchniesz klatkę piersiową do przodu, co pomoże zredukować ból.

Rozciągnij się w krzyżu

Dokonanie takiego rozciągnięcia przyczyni się do wydłużenia mięśni Twoich ramion i zapewni ulgę podczas bólu. Podnieś swoje ręce do góry, a następnie rób nimi ruch, który będzie je prowadził po krawędzi okręgu, najszerzej jak możesz. Dzięki temu dokonasz rozprostowania kości i rozciągnięcia mięśni.

Rozciągnij triceps

Podnieś lewą rękę, przenieś ją za siebie i usytuuj na środku pleców, pomiędzy łopatkami, w taki sposób, aby łokcie znajdowały się przy samej głowie. Przy pomocy prawej ręki dokonaj lekkiego popchnięcia lewego łokcia w tylną stronę, dzięki czemu dokonasz rozciągnięcia całego tricepsa. Powtórz tę samą czynność dla drugiej ręki, stosując analogiczne ułożenie łokcia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
145 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *