Zabiegi kosmetyczne

Wszystko co musisz wiedzieć o wybielaniu zębów

• Zakładki: 55


Wybielanie zębów to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych na świecie. Dzięki niemu, uśmiech człowieka staje się promienny. Zanim jednak zarezerwujesz wizytę w salonie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Wybielanie zębów – co musisz zrobić przez zabiegiem?

  1. Przed wykonaniem zabiegu udaj się na badanie dentystyczne i sprawdź czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania wybielania.
  2. Jeśli masz problemy stomatologiczne, koniecznie zadbaj o ich eliminację, by przywrócić jamie ustnej dobrą kondycję.
  3. Zrealizuj wstępne czyszczenie zębów, ponieważ przyczyni się ono do wybielenia zębów w sposób równomierny.

Metody wybielania zębów – którą wybrać?

Powszechnie najbardziej znane są 3 sposoby, dzięki którym możesz wybielić swoje zęby:

  1. Wizyta w gabinecie dentystycznym i wybielenie zębów pod okiem profesjonalisty. Jest to metoda bezpieczna, szybka i dająca najbardziej pożądane rezultaty.
  2. Wybielenie zębów w domu przy pomocy zestawu stomatologicznego przepisanego dentystę. Jest to metoda tańsza, ale też mniej skuteczna – na efekty trzeba czekać nawet kilka tygodni.
  3. Wybielenie zębów poprzez środki farmaceutyczne, dostępne bez recepty. W tym przypadku należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ skutki stosowania takiej metody mogą negatywne wpłynąć na strukturę zębów.

Jakie czynności należy podjąć po zabiegu wybielania zębów?

Stomatolodzy zalecają, by przez 48 do nawet 72 godzin po przeprowadzonym zabiegu stosować tzw. „białą dietę”, polegającą na unikaniu spożywania jedzenia i picia, które mającego intensywną barwę (np. kawa, herbata, czerwone wino, czekolada itp.). Po zabiegu należy także unikać spożywania papierosów, ponieważ pozostawiają one na zębach nieestetyczny żółty nalot.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
172 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *