Problemy i trudności

Wskazówki dzięki którym zwalczysz alkoholizm

• Zakładki: 266


Problem dotyczący nadmiernego i regularnego spożywania alkoholu może wywołać wiele negatywnych rzeczy nie tylko w życiu osoby pijącej, ale także w życiu jej najbliższych osób. Pod wpływem alkoholu możesz robić rzeczy, których nie zrobiłbyś normalnie. Co więcej, możesz nie zdawać sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie taka sytuacja stwarza. Jeżeli widzisz, że problem u Ciebie istnieje, bądź dostajesz takie sygnały od kogoś, postaraj się potraktować to poważnie. Przy odpowiednim zaangażowaniu będziesz w stanie pokonać ten problem i w konsekwencji będziesz mógł prowadzić zdrowsze i szczęśliwsze życie. Bez alkoholu. Przeczytaj dalszą część wpisu i dowiedz się jak to zrobić.

Zaangażuj swoich bliskich

Jeśli masz w swoimi otoczeniu bliskie osoby, przed którymi możesz się otworzyć, podzielić problemami i szukać pomocy, to zrób to. Poproś o wsparcie w walce z chorobą alkoholową, aby jeszcze skuteczniej ją przezwyciężyć. Bliscy będą w stanie pomóc Ci zbudować pozytywny obraz samego siebie, a także motywować do podtrzymywania zmian.

Dołącz do grupy AA

Spotkania anonimowych alkoholików niosą za sobą ogromną wartość w postaci realnej pomocy dla osób, które chcą przestać pić. Uczestnictwo w takiej grupie polega na pracy grupowej, dzieleniu się swoimi doświadczeniami i wsparciem. Prowadzący takie spotkania to w głównej mierze osoby, którym udało się pokonać nałóg i poradzić sobie z problemem alkoholowym. Możesz uczestniczyć w takich spotkaniach nie tylko stacjonarnie, ale także za pośrednictwem Internetu, co może gwarantować Ci większą anonimowość. Niewątpliwie, spotkania AA są dużym źródłem wsparcia dla osób, które chcą sobie radzić z problemem alkoholowym.

Kontroluj swoje życie

Sytuacja życiowa człowieka ma bardzo duży wpływ na radzenie sobie z problemem alkoholowym. Spróbuj przyjrzeć się swojemu życiu z bliska i zastanów się w jakich obszarach powinieneś je ulepszyć. Przede wszystkim, warto zadbać o relacje z najbliższymi osobami. Jeżeli je zaniedbałeś, postaraj się to zmienić i napraw je. Znajdź sobie pasję, która będzie Cię angażować, pochłaniać sporą ilość czasu i przede wszystkim sprawiać przyjemność. Dzięki temu, dostarczysz sobie zastrzyku pozytywnej energii, która jest nieoceniona podczas radzenia sobie z problemem alkoholowym.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
621 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *