Psychologia

Jak opisać zakres obowiązków i doświadczenie w CV?

• Zakładki: 47


Dobrze przygotowane CV może być początkiem Twojej kariery lub pozwoli Ci znaleźć jeszcze lepszą pracę. W dobrym CV nie może zabraknąć doświadczenia, jakie dotychczas zdobyłeś. Jednak wypunktowanie miejsc zatrudnienia i stanowisk, jakie zajmowałeś, może okazać się niewystarczające. Czy wiesz, jak opisać zakres obowiązków w doświadczeniu w CV, by przykuć uwagę rekrutera i już na etapie selekcji CV zaprezentować się jako specjalista?

Co uwzględnić w zakresie obowiązków w doświadczeniu w CV?

Odpowiadając na ogłoszenia, które otrzymałeś po wpisaniu hasła praca Częstochowa, powinieneś pamiętać, że CV powinno być sporządzone z myślą o jednym, wybranym pracodawcy. Oczywiście dokumenty aplikacyjne na bliźniaczo podobne stanowiska w innych firmach mogą być takie same. Pamiętaj jednak, by za każdym razem przed przesłaniem CV upewnić się, że zawiera ono informacje, które mogą przekonać potencjalnego pracodawcę do zaproszenia Cię na rozmowę o pracę.

Opisując doświadczenie w CV, ustal priorytety. Nie możesz pominąć pracy na stanowisku absolutnie niezwiązanym ze stanowiskiem, na jakie aplikujesz. W tym przypadku oprócz zajmowanego w przeszłości stanowiska wskaż byłego pracodawcę oraz okres zatrudnienia. Jeśli jednak w poprzedniej pracy wykonywałeś obowiązki i zdobyłeś umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać w nowej pracy, koniecznie podziel się, jakie zadania należy do Twoich obowiązków. Pisz zwięźle, zrozumiale i konkretnie – wskaż na znajomość programów, jakie obsługujesz, a w przypadku popularnych aplikacji określ, do jakich zadań je wykorzystywałeś. Twoje doświadczenie CV i zakres obowiązków powinny być źródłem cennej wiedzy dla rekrutera, dlatego wpisując je do dokumentów aplikacyjnych, postaraj się wcielić w rolę osoby, która będzie decydować o Twoim zatrudnieniu.

Najważniejszą zasadą przygotowywania CV jest szczerość – nie przekłamuj w CV, nie ubarwiaj, nie przypisuj sobie zasług, które do Ciebie nie należą. Prędzej czy później brak doświadczenia wyjdzie na jaw. Warto z kolei wykorzystać doświadczenie zdobyte na praktykach, w wolontariacie lub podzielić się umiejętnościami i kompetencjami, które zdobyłeś dzięki pasjom i zainteresowaniom.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *