Kosmetyki

Jak być eko? Zamień chemię na kosmetyki naturalne!

• Zakładki: 378


O katastrofie ekologicznej słyszymy praktycznie codziennie. Globalne ocieplenie, zmiana klimatu i degradacja środowiska naturalnego stały się faktem. I chociaż zmianom klimatycznym łatwiej jest zapobiegać, niż odwracać ich skutki, na walkę o planetę Ziemię nigdy nie jest za późno. Jednym z wielu skutecznych sposobów na walkę ze zmianami klimatycznymi jest zmiana kosmetyków – jeśli więc zastanawiasz się, jak być eko, zrezygnuj ze szkodliwej chemii i zastąp je kosmetykami naturalnymi.

Dlaczego warto używać kosmetyków naturalnych?

Drogeryjne kosmetyki, do których zdążyliśmy przywyknąć, zawierają wiele chemicznych składników. Jedne z nich pozornie poprawiają wygląd naszej skóry czy włosów, inne sprawiają, że kosmetyk pięknie pachnie i doskonale się pieni, inne znów przedłużają trwałość kosmetyków – nawet do kilku lat.

Niestety nasz organizm nie lubi chemii – ani w żywności, ani w kosmetykach. I nawet jeśli po wieloletnim stosowaniu skóra wygląda na zdrową, możemy być pewni, że działanie chemicznych składników nie jest dla naszej skóry obojętne. Silikony, czyli substancje, które sprawiają, że nasza cera staje się gładka nie tylko zapycha pory, niestety przy okazji uzależniają. SLS, składnik odpowiedzialny za pienienie się kosmetyków, podrażnia, wysusza i uczula skórę, podobnie jak parabeny, czyli konserwanty, dzięki którym kosmetyki mogą być produkowane dużymi partiami i stać miesiącami na półkach sklepowych.

Kosmetyki naturalne zawierają składniki wyłącznie pochodzenia naturalnego. Ekstrakty owoców, ziół i innych roślin zawierają cenne witaminy, minerały, antyoksydanty, które odżywiają i nawilżają naszą skórę, zwalczają szkodliwe wolne rodniki i odmładzają skórę. W niektórych kosmetykach naturalnych znajdziemy także kwas hialuronowy czy kolagen – substancje, które produkowane są w skórze właściwej odpowiedzialne są przede wszystkim za wygładzanie zmarszczek i utrzymanie optymalnej sprężystości skóry.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
562 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *