Relaks

Wanny z hydromasażem – jakie mają zalety? Co ocenić przed kupnem?

• Zakładki: 16


Marzymy o własnej wannie z hydromasażem, ale nie wiemy, jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę. W poniższym artykule przybliżymy najważniejsze informacje na ten temat.

Wanna z hydromasażem – dlaczego warto ją mieć?

Każdy, kto zainwestował w wannę z hydromasażem, nie ma wątpliwości, że to był strzał w dziesiątkę. Są one dostępne dla wszystkich, niezależnie od tego, jak dużą dysponujemy łazienką, gdyż wanny z hydromasażem świetnie sprawdzają się w większych, jak i mniejszych łazienkach. Kąpiel w takiej wannie poza typowo higienicznymi właściwościami zapewnia dużo więcej – działa leczniczo, głęboko odpręża i relaksuje. To prawdziwa uczta dla ciała i ducha. 

Ale to nie wszystkie zalety, jakie zapewnia wanna z hydromasażem, bo jedną z ważniejszych jest też to, że tak wspaniała kąpiel ujędrnia skórę i poprawia krążenie krwi. Nieprzypadkowo polecane są one dla osób mających problemy zdrowotne, na przykład z sercem czy chorych na cukrzycę. Nieocenione są również dla ludzi starszych i kobiet w ciąży. Co więcej, wanny z hydromasażem są tak skonstruowane, że pięknie prezentują się w łazience, co ma znaczenie dla osób ceniących sobie estetyczne walory. 

Kupujemy wannę z hydromasażem – podstawowe kwestie

Decydując się na zakup tego rodzaju wanny, powinniśmy ocenić najważniejsze parametry. Po pierwsze rodzaj wanny – dzielimy je pod tym względem na modele przyścienne, do zabudowy, wolnostojące i narożne. Po drugie kształt wanny. Wyróżniamy wanny prostokątne i narożne – symetryczne i asymetryczne. Poza nimi dostępne są też takie kształty jak okrągłe, owalne, beznarożnikowe sześciokątne i ośmiokątne. 

Po trzecie, materiał, z jakiego wykonano wannę, choć większość tworzona jest z akrylu sanitarnego. Po czwarte – pojemność wanny. Niby, im więcej, tym lepiej, ale trzeba tu pamiętać o zużyciu wody. 

To kwestie techniczne i absolutnie podstawowe, lecz wybierając wannę z hydromasażem, należy też ocenić inne parametry. Opiszemy je w kolejnym akapicie. 

O czym dodatkowo pamiętać?  

Sprawdźmy, ile dysz i jakiego rodzaju ma interesujący nas model wanny. To bardzo ważne, bo od ilości dysz zależy jakość oferowanego przez wannę masażu. Jeśli ta ilość ma być dość duża, zdecydujmy się na wannę z masażem wodno powietrznym. Mniej dysz posiadają zaś wanny z masażem wodnym. Chcąc wybrać wannę z hydromasażem, która zapewni wysoką jakość masażu, dysz powinno być około 12 – 5 dysz wychodzących na plecy, 2 na stopy i 5 na bokach wanny. Jeśli chodzi o rodzaje dysz, to najczęściej stosowane są dysze ruchome (kierunkowe i obrotowe), nieruchome (kaskadowe i shiatsu) oraz dysze szampańskie i suche. 

Bardzo duże znaczenie ma też rodzaj masażu, gdyż wanny z hydromasażem mogą masować w trzech różnych trybach – pulsacyjnym, szampańskim i falowym. W droższych modelach możemy nawet sami zaprogramować własny tryb masażu. 

Sprawdźmy też, jaki poziom dB generuje wanna podczas pracy. Zbyt duży hałas może bowiem źle wpłynąć na komfort użytkowania. Na koniec wspomnijmy też o dezynfekcji, dzięki której wanna nie będzie wydzielać przykrego zapachu. Istnieją dwa rodzaje dezynfekcji – automatyczny i ręczny, przy czym ten pierwszy sposób jest zdecydowanie wygodniejszy, bo nic nie musimy robić.

Jak widać, kupno wanny z hydromasażem powinno być poprzedzone dokładną analizą najważniejszych parametrów. Zachęcamy do tego! 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sanitbuy.pl Łazienki w internecie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
44 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *