Twarz

Pielęgnacja skóry u nastolatków – poradnik

• Zakładki: 99


Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, szacuje się że ponad 70% nastolatków ma trądzik na twarzy. Osoby, których dotyczy ta przypadłość powinny zachować szczególne warunki higieniczne i dbać o skórę twarzy znacznie bardziej niż nastolatkowie, którzy nie mają trądziku. Zgodnie z podstawowymi zasadami higienicznymi, nie należy do tykać twarzy brudnymi rękoma oraz wycierać ją miękkim ręcznikiem, unikając przy tym ruchów szorujących. Jednakże, aby prawidłowo dbać o skórę, należy robić znacznie więcej. Przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek.

Dowiedz się jaki masz typ skóry

Określenie rodzaju Twojej skóry bardzo pomoże Ci w podjęciu działań zapewniających jej zdrowie przez wiele lat. Dzięki tej wiedzy, będziesz w stanie dobrać odpowiednie kosmetyki, których skuteczność będzie większa, niż w przypadku stosowania losowych produktów. Najłatwiejsza do wykrycia jest skóra tłusta, ponieważ jest ona błyszcząca i podatna na wypryski. Sucha skóra będzie natomiast szorstka oraz matowa, co sprowadza się do tego, że w jej przypadku konieczne będzie stosowanie dobrego kremu nawilżającego. Kolejny typ skóry to skóra wrażliwa, która jest podatna na swędzenie i pieczenie. Najczęściej w tym przypadku należy skontaktować się z dermatologiem, który przedstawi dokładne zalecenia, dotyczące pielęgnacji.

Kolejność stosowania produktów do pielęgnacji

Jak się okazuje, kolejność stosowania produktów nie będzie taka sama dla wszystkich rodzajów skóry, natomiast są pewne ogólne wytyczne, których można przestrzegać. Przede wszystkim, należy rozpocząć od zmycia brudu z twarzy przy pomocy wody, bądź specjalnych środków higienicznych. Następnie należy dokonać przemycia twarzy tonikiem, szczególnie jeśli skóra jest tłusta lub sucha. Kolejny jest krem nawilżający, którego zadaniem jest nawilżanie skóry. Ostatnie miejsce w rutynie higienicznej powinny zajmować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, ponieważ będą one chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słońca.

Zmieniaj poszewkę

Jest to rzecz oczywista, ale nie tak popularnie stosowana, a może przynieść wiele korzyści w przypadku pielęgnacji skóry. Zmieniaj poszewką przynajmniej raz na tydzień, ponieważ dzięki temu usuniesz z niej wszelkie bakterie i drobnoustroje, które mogą negatywnie wpływać na kondycję Twojej skóry.

Pij dużo wody

Woda to obowiązkowy element pielęgnacji skóry, który wpływa na zapewnienie jej elastyczności. Picie dużej ilości wody powoduje, że Twoja skóra będzie w przyszłości mniej podatna na zmarszczki i blizny, a do tego utrzymuje równowagę pH skóry.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
208 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *