Dieta

Suplementy diety – czym są i jakie są ich rodzaje

• Zakładki: 18


Dla zdrowia organizmu ważne jest, aby dostarczać mu wszelkich niezbędnych elementów. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup suplementów diety. Zastanawiasz się czy warto? Podpowiadamy.

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety, zgodnie z definicją podawaną w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia, są środkami spożywczymi, które wykorzystywane są w celu uzupełnienia codziennej diety człowieka. Wiele osób kojarzy je jako witaminy, mikro i makroelementy, dostępne w postaci kapsułek, tabletek, a także syropów czy drażetek. Aby osiągnąć oczekiwany efekt konieczne jest ich regularne przyjmowanie, zgodnie ze wskazaniami zamieszczonymi w ulotce. Trzeba mieć świadomość, że tego typu preparaty nie są środkami leczniczymi, zatem – nie są one lekami.

Rodzaje suplementów

W asortymencie suplementów można wyróżnić ich różne rodzaje. Głównym kryterium podziału jest sposób ich wytworzenia. W sprzedaży dostępne są produkty syntetyczne, czyli takie, które powstały w procesie chemicznej syntezy oraz naturalne.

Kolejnym kryterium jest uwzględnienie składu, tu mówi się o produktach mineralnych oraz witaminowych.

Analizując warianty produktów wskazać można też mechanizm działania i sposób, w jaki oddziałują one na poszczególne narządy. Tu dużą popularnością cieszą się m.in. suplementy na odchudzanie lub poprawiające koncentrację. Ciekawą propozycją jest pochłaniacz węglowodanów Grabbers, który przyjmowany jest, aby zapobiegać ich trawieniu, pomagając tym samym zredukować ilość kalorii, które zostałyby zamienione w tkankę tłuszczową.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Najlepsze Suplementy

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
55 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *