Dieta

Sposoby na przyspieszenie metabolizmu

• Zakładki: 35


Metabolizm to nic innego jak tempo, w jakim organizm spala kalorie. Na prędkość tego procesu może mieć wpływ wiele rzeczy, takich jak genetyka, wiek, płeć, zawartość tkanki tłuszczowej. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć tempo spalania kalorii naturalnymi sposobami. Sprawdź najlepsze ze sposobów.

Wykonuj trening siłowy

Trening siłowy przyczynia się do spalania tłuszczu oraz budowy masy mięśniowej. Im większa jest zawartość w Twoim ciele, tym szybsze tempo spalania kalorii w spoczynku. Warto więc wykonywać takie treningi, by przyspieszyć metabolizm.

Jedz regularnie

Ciało musi mieć regularnie dostarczaną energię, ponieważ tylko dzięki temu metabolizm będzie funkcjonował poprawnie. Coraz częściej spotykamy się z różnymi dietami typu post przerywany, jednakże takie metody nie są do końca bezpieczne. Twoje ciało zacznie spowalniać metabolizm, jeśli nie będziesz nic jadł, ponieważ będzie chciało oszczędzić energię. Dlatego lepiej jeść częściej, ale w mniejszych ilościach.

Nawadniaj swój organizm

Metabolizm funkcjonuje prawidłowo, jeśli do organizmu jest dostarczona odpowiednia ilość wody. Odwodnienie może nieść za sobą poważne konsekwencje dla naszego zdrowia, dlatego należy pić dziennie ok. 1,5-2l wody, a nawet więcej – szczególnie, jeśli wykonujesz ćwiczenia o wysokiej intensywności.

Zredukuj stres

Kortyzol, czyli hormon, który jest wytwarzany podczas stresu może mieć negatywny wpływ na nasz metabolizm dlatego warto zadbać o to, by zredukować jego ilość. Warto wprowadzić w swoje życie jakąś z technik relaksacyjnych, bądź praktykować medytację.

Wysypiaj się

Brak odpowiedniej ilości snu powoduje, że w naszym organizmie wzrasta poziom kortyzolu, co przyczynia się do spowalniania naszego metabolizmu. Zadbaj o to, by Twój sen wynosił ok. 7-8 godzin – jest to optymalna ilość snu, dzięki której metabolizm będzie pracował właściwie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
107 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *