Zdrowie

Czym i dla kogo jest białko konopne Hempking?

• Zakładki: 18


Czym jest białko konopne? Jakie ma właściwości? W czyjej diecie okaże się szczególnie wartościowe? Czy stanowi alternatywę oleju CBD? Na podstawowe pytania o białko konopne odpowiedziała firma Hempking. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy jest to produkt wartościowy właśnie dla Ciebie.

Co to jest białko konopne?

Białko konopne, podobnie jak olej konopny i olejek CBD, wytwarza się z konopi siewnych, zwanych także konopiami włóknistymi lub przemysłowymi. Jest to inna odmiana rośliny niż konopie indyjskie, w których zawartość THC osiąga nawet 30%. Konopie siewne są rośliną wykorzystywaną w przemyśle m.in. medycznym, spożywczym i kosmetycznym, a ich zawartość THC określa się na znikomą – wynosi mniej niż 0,2%. Aby uzyskać białko, nasiona rośliny mieli się drobno na jednolitą masę o gładkiej konsystencji.

Dla kogo jest białko konopne?

Wysokiej jakości białko konopne, np. oferowane przez firmę Hempking, skierowane jest do wszystkich osób szukających źródeł białka alternatywnych wobec produktów zwierzęcych lub chcących uzupełnić dzienne zapotrzebowania na białko produktami różnego pochodzenia. Oznacza to, że nie jest zamiennikiem olejku CBD. Świetnie sprawdza się w diecie sportowców. W pełni roślinne białko konopne szczególnie polecane jest wegetarianom i weganom. Zwolennicy białka z konopi cenią je za wspomnianą wcześniej konsystencję, a także ciekawy orzechowy smak.

Białko konopne – właściwości

W diecie sportowców białko konopne przydaje się z uwagi na bycie wartościowym źródłem nie tylko samego białka, ale także kwasów tłuszczowych Omega (3, 6 i 9) przedłużających uwalnianie energii z białka. Ponadto białko konopne cieszy się lepszą przyswajalnością niż większość popularnych białek roślinnych.

Wysoka zawartość błonnika w białku konopnym sprzyja redukcji masy, utrzymaniu sylwetki, regulacji procesu trawienia, oczyszczaniu jelit. Dodatkowo białko z konopi stanowi źródło aminokwasów egzogennych, których organizm nie jest w stanie wytworzyć sam, co czyni je białkiem pełnowartościowym.

Jakie białko konopne wybrać?

Podobnie jak w przypadku olejków CBD znaczenie ma źródło, z którego zamawia się białko konopne. Produkt ze sklepu Hempking jest ekologiczny, a więc wolny od pestycydów, herbicydów, GMO. Nie zawiera laktozy, glutenu ani innych składników mogących wywołać alergię, toteż jest bezpieczny dla alergików i osób wrażliwych. Jeżeli komuś nie odpowiada jego smak, może wykorzystać białko jako element koktajlu lub shake’a i tym samym ukryć pod smakiem ulubionych owoców, warzyw bądź innych dodatków.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
46 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *