Dieta

Czy warto jeść kaszę kukurydzianą?

• Zakładki: 24


Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy kasza kukurydziana jest zdrowa. Jeżeli tak, jakie ma właściwości i jak działa na organizm? Sprawdź też, kiedy warto zastąpić kaszką kukurydzianą popularniejszą kaszkę pszenną, np. mannę. Zapraszamy!

Czy kasza kukurydziana jest zdrowa?

O kaszach mówi się, że są bardzo zdrowe. W polskiej kuchni królują kasze gryczana, jęczmienna, jaglana. Warto jednak wiedzieć, że kukurydziana także ma działanie prozdrowotne. Przede wszystkim jest cennym źródłem węglowodanów. Stanowi jakościowe źródło witamin i minerałów, do których należą witaminy A, B6, E, kwas foliowy, kwas pantotenowy. W kaszy kukurydzianej występują przyswajalne mikroelementy: wapń, żelazo, magnez, potas, fosfor, cynk, miedź, sód, mangan, selen.

Kiedy zastąpić kaszkę mannę kaszką kukurydzianą?

Podczas gdy popularna kaszka manna wytwarzana jest z pszenicy i zawiera gluten, kaszka kukurydziana stanowi produkt bezglutenowy. Dzięki temu jest zdrową alternatywą dla osób z nietolerancją glutenu. Ponadto kaszka z kukurydzy łatwo się trawi, więc może być podawana małym dzieciom, osobom z chorobami i dolegliwościami żołądka, a także w trakcie choroby, której towarzyszą osłabienie organizmu lub ból gardła uniemożliwiający przełykanie stałych produktów. Zawarte w kaszy białko nie uczula.

Kasza kukurydziana – właściwości

Wartościowy skład kaszy kukurydzianej czyni ją świetnym produktem w diecie osób chorych na miażdżycę, cukrzycę, hiperlipidemię, hipercholesterolemię. Warto rozważyć spożywanie jej w ramach wspomagania leczenia bądź profilaktyki niedokrwienia i innych chorób serca, a także układu krwionośnego. Zdrowe osoby skorzystają z właściwości wzmacniających układ odpornościowy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Biozdrowy.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
140 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *