Relaks

Jak zmienić swój dom w przystań relaksu?

• Zakładki: 101


Nie ulega wątpliwości, że mieszkanie dla każdego człowieka stanowi własny zakątek, w którym można odpocząć. Możesz w nim spać, wykonywać różne ćwiczenia i aktywności fizyczne, medytować, a także zrelaksować się. Jeżeli chcesz zmienić swój dom w centrum relaksu, ale nie wiesz jak to zrobić, przeczytaj nasz artykuł.

Postaw na minimalizm

Oczyszczenie domu ze zbędnych i niepotrzebnych rzeczy może przyczynić się do oczyszczenia naszego umysłu. Wyrzucenie niektórych rzeczy może być dla nas trudną decyzją, szczególnie jeśli jesteśmy w jakiś sposób do niej przywiązani, jednakże badania pokazują, że warto oczyścić dom z rzeczy, których nie używasz. Poczujesz się dzięki temu lepiej.

Odpowiednio umebluj i wyposaż mieszkanie

Stwórz listę przedmiotów domowych, które kojarzą Ci się z relaksem, a następni dokonaj ich zakupu. Wyposaż swoje mieszkanie w rośliny, ponieważ naturalnie oczyszczają powietrze, a także sprawiają, że można poczuć się jak na łonie natury. Warto powiesić na ścianach obrazy z motywami natury, prezentującymi różne rośliny, morze, słońce, czy np. las.

Relaksacja zapachami

Bardzo ważne jest to, by utrzymywać w domu czystość i świeżość, ponieważ pomaga to w relaksacji. Warto zatem wprowadzić do swojego domu nuty zapachowe, które mają właściwości odprężające. Spróbuj zapalić kilka świec zapachowych, wypróbuj nowe odświeżacze i mydła. Szczególnie polecanym zapachem jest wanilia, ponieważ zawiera w sobie nutę słodyczy, z którą kojarzy się nostalgia i wygoda. Jeśli lubisz nuty kwiatowe, wypróbuj zapach hibiskusa. Jeśli natomiast szybko chcesz wprawić się w stan medytacyjny, pomoże Ci w tym zapach jaśminu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
244 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *