Relaks

Wybieramy nowoczesny obraz do salonu W 3 KROKACH!

• Zakładki: 14


Często cała magia aranżacji wnętrza tkwi w dodatkach. Odpowiednio dobrane akcesoria zdobią salony, kuchnie i sypialnie. Jednym z najchętniej wybieranych elementów dekoracyjnych do salonów są obrazy na ścianę. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze? Jak wybrać nowoczesny obraz do salonu?

KROK 1. Dopasuj obraz do aranżacji wnętrza!

Aby obraz idealnie wkomponował się w wystrój całego pomieszczenia, dopasuj go do stylu wnętrza. Ważne, żeby kolory albo tematyka obrazu łączyły się z charakterem wystroju w pokoju. Nowoczesny obraz do salonu minimalistycznego to obraz geometryczny, z krajobrazami miejskimi albo obraz abstrakcyjny. W bardziej klasycznie urządzonych salonach sprawdzą się motywy kwiatowe albo pejzaże przedstawiające naturę. 

KROK 2. Wybierz miejsce na obraz w salonie!

Zanim wybierzesz konkretny obraz do salonu, znajdź wolne miejsce na ścianie. W salonach obrazy najlepiej prezentują się w miejscu nad sofą, nad stołem albo nad komodą. W ten sposób powstaje harmonijna i spójna kompozycja. Unikaj zawieszania obrazów koło telewizora czy innych urządzeń. Lepiej wybrać do tego puste ściany, aby nie stworzyć we wnętrzu wrażenia chaosu.

KROK 3. Wybierz rozmiar obrazu!

Jeśli udało Ci się wybrać obraz dopasowany do aranżacji i znaleźć dla niego miejsce na ścianie, rozważ też rozmiar obrazu. Nad kanapą możesz zawiesić jeden duży obraz albo zdecydować się na kilka mniejszych. Nad komodą świetnie wyglądać będzie kompozycja z mniejszych obrazów. Jeśli masz więcej miejsca na ścianie, postaw z kolei na wielkoformatowy obraz.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z obrazami VAKU DSGN.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
44 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *