Podróże

Wirtualne klasy a kurs angielskiego online – czym się różnią?

• Zakładki: 26


Nauka angielskiego przez Internet to coraz popularniejsze rozwiązanie. Coraz więcej osób chętnie korzysta z możliwości, jakie oferuje nam technologia. Możliwość nauki online umożliwia uczestnictwo w lekcjach osobom mieszkającym dziesiątki, a nawet setki kilometrów od siedziby szkoły językowej oraz osobom, które często podróżują. To także doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, dla których czas poświęcany na dojazdy na lekcje stacjonarne jest zbyt cenny i wolą poświęcić go na dodatkowe powtórki z angielskiego lub na inne obowiązki. Wybierając naukę przez Internet, możemy zdecydować się na kurs angielskiego online lub na naukę w wirtualnej klasie. Czym różnią się te rozwiązania?

Nauka angielskiego w wirtualnej klasie

Wirtualna klasa to forma nauki angielskiego przez Internet, którą oferują najlepsze szkoły językowe. To rozwiązanie, które łączy zalety spotkań kursantów z lektorem w czasie rzeczywistym z zaletami spotkań online. Najczęściej zajęcia w wirtualnych klasach odbywają się – tak jak kursy stacjonarne – zgodnie z harmonogramem, w ustalonych dniach i o ustalonych godzinach. Jednak wszystkie lekcje odbywają się w trybie zdalnym, co umożliwia naukę w wybranej szkole, nawet jeśli mieszkamy w innym mieście, niż mieści się siedziba szkoły językowej.

Ponadto najlepsze szkoły językowe korzystają z wielu narzędzi i aplikacji, dzięki którym zajęcia są dla kursantów bardziej atrakcyjne. Przygotowane przez lektorów interaktywne zadania w pełni angażują uczestników kursów, a to przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Do nauki w wirtualnej klasie potrzebny jest dostęp do komputera z Internetem, słuchawkami  i mikrofonem  (opcjonalnie może być tablet lub smartfon) oraz dostęp do jednego z bezpłatnych komunikatorów internetowych.

Jak odbywa się kurs angielskiego online?

W przeciwieństwie do nauki w wirtualnej klasie, zajęcia z kursu angielskiego online nie odbywają się w czasie rzeczywistym. Są bardziej dostępne pod względem kosztów, ponieważ uczestnik płaci za dostęp do programu a nie za bezpośrednią interakcję z nauczycielem. Uczestnicy kursu mają do dyspozycji przygotowane wcześniej lekcje i materiały dydaktyczne, do których mogą sięgać w dowolnym momencie, również kilkukrotnie do nich wracając. Niestety w takiej formie nauki angielskiego nie mamy bieżącego kontaktu z lektorem i innymi uczestnikami kursu, co znacząco utrudnia naukę mówienia po angielsku i wpływa na podtrzymanie motywacji do nauki. W tym zakresie klasy wirtualne mają ogromną przewagę nad kursami online, dlatego więcej osób chętniej zapisuje się na kurs angielskiego, który odbywa się właśnie w klasie wirtualnej. 

Wirtualna klasa i kurs angielskiego online umożliwiają naukę języka przez Internet, jednak ze względu na stały kontakt z lektorem oraz innymi osobami, nieustanne konwersacje i ćwiczenia mowy, to właśnie klasy wirtualne oferują skuteczniejszą naukę angielskiego online.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
47 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *