Relaks

Ubieraj się naturalnie

• Zakładki: 16


W naturze mamy wiele dobra. Są nim nie tylko pyszne owoce oraz warzywa, które zawierają mnóstwo witamin oraz mikroelementów, pięknie pachnące kwiaty i miłe dla oka krajobrazy. Natura dała nam możliwość korzystania z jej dóbr w przemyśle tekstylnym i obuwniczym.

Buty odpowiednie dla Twoich stóp

Nosząc ubrania oraz obuwie powinnaś wybierać takie produkty, które nie będą wpływały negatywnie na Twoje zdrowie. Wiele z nich ma nawet działanie prozdrowotne – chociażby odzież wspomagająca krążenie w obrębie nóg, albo wkładki ortopedyczne, które pomogą Ci dbać o Twoje stopy, a także stópki Twoich dzieci. Mogą pomóc chociażby swoim specyficznym wyprofilowaniem. Buty trekkingowe zostały zaprojektowane w ten sposób, aby chronić przed urazami, a także wpłynąć pozytywnie na Twoją przyczepność, szczególnie wtedy, kiedy zdobywasz kolejne górskie szczyty. To obuwie chroni również przed skręceniem kostki, co jest bolesnym oraz częstym urazem podczas aktywności.

Jakie materiały?

Coraz więcej mówi się o materiałach, z jakich szyte są ubrania. To ważne, żebyś zwracała uwagę na to, z czego powstał Twój sweter, spodnie, koszula czy sukienka. Staraj się stawiać na naturę i wybierać bawełnę, a także wełnę (szczególnie popularna ostatnio stała się ta typu merino) i len. to tylko niektóre materiały, jakie spotkasz na metkach ubrań Twojego ulubionego sklepu. Takie ubrania zazwyczaj są droższe, ale za to dłużej służą, a także w przypadku alpaki lub wyżej wspomnianej wełny, sprawią, że będzie Ci ciepło w chłodne dni. 

Podsumowanie

Zrób przegląd swojej szafy i wyrzuć z niej zbędne ubrania i buty. Kupując nowe skieruj swoją uwagę na to, z czego zostały wykonane. Produkty pochodzenia naturalnego często są droższe od ich sztucznych odpowiedników, ale za to cieplejsze lub bardziej przewiewne, a przecież wiesz, jakie to ważne i zimą i latem.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *