Relaks

Jazda konna w świątecznym klimacie

• Zakładki: 17


Chcesz wzbogacić swoją jazdę konną zimą o walor estetyczny – bożonarodzeniowy? A może czeka Cię w grudniu sesja zdjęciowa na grzbiecie wierzchowca? Sprawdź, jakie akcesoria sprawią, że poczujesz się iście świątecznie, a Twój koń zaprezentuje się malowniczo, nastrojowo, adekwatnie do wyjątkowej okazji.

Wierzchowiec w stylu Świętego Mikołaja

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych symboli Bożego Narodzenia jest Święty Mikołaj. Staruszek z białą brodą w biało-czerwonym stroju z czarnymi elementami stanowi idealną inspirację do wystrojenia konia na zimową sesję zdjęciową. Przydadzą Ci się akcesoria z białym futrem, przede wszystkim popręg i podkładka pod siodło, które znajdziesz w ofercie firmy Mattes, a także ogłowie z podszyciem. Do tego idealnie sprawdzą czerwony czaprak i nauszniki w tym samym kolorze. Jeśli lubisz prace DIY, w łatwy sposób przerobisz nauszniki na prawdziwą czapkę Świętego Mikołaja.

Koń jako elf Świętego Mikołaja

Drugą propozycją świątecznego stroju dla konia jest komplet zainspirowany elfem – pomocnikiem Świętego Mikołaja. Tym razem głównym kolorem jest zieleń, a dodatkowymi czerń i żółć. Strój jest atrakcyjniejszy finansowo, bo wymaga mniejszych zakupów. Zapewne masz już popręg i ogłowie w czarnym kolorze. Wystarczy więc zakupić zielone nauszniki i czaprak. Do czapraka można przyszyć drobne złote dzwoneczki, tyle że pozbawione serca, by dźwięk dzwonków nie płoszył konia podczas jazdy.

Jeśli szukasz skromniejszych i subtelniejszych rozwiązań, sprawdź nauszniki z porożem renifera, biały czaprak z białym futrem, ochraniacze dla konia z białym futrem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Equishop.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *