Podróże

Dokąd pojechać w kwietniu nad morze?

• Zakładki: 33


Po zimie marzy się już choćby odrobina wakacyjnego klimatu? Nic tak dobrze nie oddaje letniej atmosfery jak morze, nie wszędzie jednak wiosenne plażowanie będzie naprawdę przyjemne. Gdzie o tej porze roku panują dobre warunki?

Egipskie kurorty nad Morzem Czerwonym

Sharm el-Sheikh czy Hurghada będą odpowiednie na kwietniowy wypoczynek, również dla osób, które planują pływać w morzu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że woda nie będzie jeszcze tak ciepła jak latem czy jesienią. Mając te warunki na względzie, warto wybrać dobry hotel z basenem – egipskie kurorty znane są z imponujących parków wodnych, odpowiednich także dla dzieci. Najciekawsze rekomendacje znaleźć można między innymi na https://okiemturysty.pl.

Wiosną zaczyna się też sezon na nurkowanie w Egipcie. Co prawda można to robić przez cały rok, ale najlepsze warunki dla tego sportu panują właśnie od kwietnia do października, co jest zasługą spokojnych, umiarkowanych wiatrów i wysokich temperatur powietrza.

Ejlat

Ejlat to popularny izraelski kurort nad Morzem Czerwonym. Latem bywa tam nieznośnie gorąco, ale w kwietniu warunki do wypoczywania są niemalże idealne – nie trzeba się obawiać deszczu, wiatr jest bardzo łagodny, temperatura wody sięga co najmniej 22 stopni Celsjusza. W Ejlacie można nie tylko pływać, ale też uprawiać bardzo wiele innych sportów wodnych. Dodatkową atrakcją jest obecność zatoki, w której pływa się z delfinami, rezerwat przyrody z rafą koralową, ogromne akwarium pozwalające obserwować morskie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Kuba

Kuba słynie z pięknych, piaszczystych plaż i świetnych warunków do pływania. W kwietniu woda jest już wystarczająco ciepła, by komfortowo w niej pływać, przyjemna jest także temperatura powietrza. Deszcze w kwietniu są rzadkością, bo pora deszczowa zaczyna się dopiero w okolicach czerwca, nie trzeba też obawiać się huraganów. Będąc na Kubie nie trzeba oczywiście ograniczać się do samych plaż – warto odwiedzić Hawanę, Dolinę Vinales, Dolinę Młynów Cukrowych, Zapatę, miasto Santa Clara.

Goa

Goa to indyjski stan, bardzo mały, za to świetnie znany wśród turystów. Sławę przyniosły mu bajeczne plaże i do dzisiaj jest to miejsce chętnie odwiedzane przez osoby szukające spokoju i leniwej, tropikalnej atmosfery. W kwietniu jest tu ciepło, temperatura może nawet sięgać 30 stopni Celsjusza, ale deszcze praktycznie się nie zdarzają i nie ma jeszcze tej dusznej wilgoci, jaka nawiedza stan Goa latem. Woda w morzu ma co najmniej 25-26 stopni, czyli jest już mocno nagrzana i da się w niej pływać bez żadnego dyskomfortu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
91 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *