Relaks

Czerwcowe wakacje w Egipcie – czy warto?

• Zakładki: 10


Egipt nie leży bardzo daleko, a jednak jest miejscem o zupełnie odmiennej kulturze, klimacie i przyrodzie. Jedni przyjeżdżają tutaj dla zabytków, drudzy głównie dla egipskich plaż. Czy czerwiec to dobra pora na realizację swoich urlopowych planów?

Jaka jest pogoda w czerwcu w Egipcie?

Przyjeżdżając do Egiptu w czerwcu można już poczuć pełnię lata. Temperatury są wysokie, choć jeszcze nie tak jak w szczycie sezonu wakacyjnego, pogoda spodoba się więc osobom, które lubią dużo słońca, ale unikają tych największych upałów. Z warunków atmosferycznych zadowoleni będą również amatorzy morskich kąpieli, bo jak podaje https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/egipt/, w czerwcu woda ma już około 25-26 stopni Celsjusza, czyli jest naprawdę komfortowa nawet dla małych dzieci.

Jak się przygotować do czerwcowego wyjazdu?

Ze względu na to, że czerwcowa pogoda w Egipcie jest stabilna i bezdeszczowa, wystarczą letnie ubrania plus wakacyjne akcesoria: dobre okulary przeciwsłoneczne, kapelusz bądź czapka do ochrony przed słońcem, wygodne klapki na basen. Jeśli planujemy zwiedzanie zabytków, przydadzą się ubrania zakrywające ciało, z długimi rękawami i nogawkami, bez głębokich dekoltów. Na pustynię przyda się ubranie z lekkich i przewiewnych tkanin, pełne buty, specjalna chusta chroniąca przed piaskiem, a gdy zamierzamy spędzić na pustyni noc, warto zabrać coś ciepłego, bo temperatura potrafi spaść nawet do zera.

Jak zadbać o zdrowie przed wylotem do Egiptu?

Wspaniała pogoda zachęca do spędzania całych dni na świeżym powietrzu, co niestety może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. W czerwcu w Egipcie nasłonecznienie jest bardzo duże, dlatego obowiązkowo przed każdym wyjściem z hotelu należy posmarować całe ciało kremem ochronnym, najlepiej z filtrem 50+. Wskazana jest też ochrona głowy, i nie dotyczy to jedynie dzieci. Na wszelki wypadek warto zabrać jeszcze coś na zatrucia pokarmowe, co w tej części świata dość często się przydarza europejskim turystom, do tego dokładamy jeszcze preparaty na ugryzienia komarów, leki przeciwbólowe i higieniczne opatrunki.

Co można robić w czerwcu w Egipcie?

Możliwości o tej porze roku są praktycznie nieograniczone. Każdy kurort nad Morzem Czerwonym jest otwarty i wszędzie można pływać oraz wypoczywać na plaży. W czerwcu organizowane są liczne wycieczki dla turystów – może to być klasyczne zwiedzanie zabytków kultury starożytnej, jak i ekstremalna wyprawa po pustyni. Bez wątpienia warta zwiedzenia jest stolica Egiptu, czyli Kair, z którego już bardzo blisko jest do słynnych piramid w Gizie oraz Sfinksa.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
52 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *