Zdrowie

Cllimagyn – wsparcie dla kobiet w okresie menopauzy

• Zakładki: 18


Menopauza to naturalny proces dotykający kobiety w wieku około 50 lat. Większość pań w tym czasie doświadcza wielu nieprzyjemnych objawów, takich jak uderzenia gorąca, zmiany nastroju, bóle głowy, problemy ze snem, przyrost wagi czy zmniejszone libido. Choć menopauza nie jest chorobą ma znaczny wpływ na jakość życia. Dlatego też istnieje wiele sposobów, aby pomóc kobietom w okresie przekwitania. Jednym z nich jest zażywanie suplementów diety zawierających naturalne substancje łagodzące nieprzyjemne objawy.

Suplementy diety dla kobiet w okresie menopauzy

W sprzedaży jest wiele różnych preparatów przeznaczonych dla kobiet w okresie przekwitania. Większość z nich opiera się wyłącznie na naturalnych wyciągach roślinnych z dodatkiem witamin i mikroelementów. Różnią się one od siebie składem stąd też mają nieco odmienne działanie. Wśród najczęściej stosowanych składników w suplementach diety dla kobiet jest wyciąg z soi – zawierający fitoestrogeny- roślinne zamienniki kobiecych hormonów. W wielu preparatach można znaleźć wyciąg z żeń-szenia, który pobudza i dodaje energii. Często występujące problemy ze snem pomagają usunąć wyciąg z szyszek chmielu czy melisa.

Climagyn – wsparcie na dzień i na noc?

Climagyn to suplement diety składający się z dwóch rodzajów tabletek. Tabletki różowe są przeznaczone na dzień oraz tabelki niebieskie, które należy zażywać wieczorem. Tabletki przeznaczone na dzień zawierają wyciąg z soi zawierający fitoestrogeny – związki roślinne podobne do kobiecych hormonów, które w dużym stopniu zmniejszają największe dolegliwości okresu menopauzy. Ponadto można w nich znaleźć także witaminy B6, B12 oraz kwas foliowy, które wspomagają kobiecy organizm w tym niełatwym dla niego czasie.

Drugi rodzaj tabletek zawartych w opakowaniu Climagynu przeznaczony jest do redukowania negatywnych skutków menopauzy pojawiających się w nocy. Wyciąg z szyszek chmielu oraz melisy powodują wyciszenie i ułatwiają zasypianie. Magnez redukuje poziom stresu, natomiast witamina B6 poprawia wchłanianie tego pierwiastka przez organizm.

Suplementy diety dla kobiet w okresie menopauzy – o czym należy pamiętać?

Lista objawów towarzyszących menopauzie jest długa i bardzo zróżnicowana. Wybierając suplementy dla siebie warto skorzystać ze wsparcia lekarza, który dobierze najlepszy preparat. Większość suplementów składających się z naturalnych składników działa delikatnie i nie ma objawów ubocznych. Dlatego też preparaty przeznaczone dla kobiet w okresie przekwitania mogą być stosowane przez długi okres czasu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą APTEKA ZDROWIE

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *