Podróże

Angielski dla dorosłych – jaki kurs angielskiego wybrać?

• Zakładki: 19


Osoby, które łączą obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi lub nauką na studiach wyższych, często zastanawiają się, jak w tygodniowy harmonogram zajęć wpleść naukę angielskiego. Szukając odpowiedniego kursu angielskiego, warto więc zwrócić uwagę na kilka czynników takich jak indywidualne preferencje, styl uczenia się czy budżet. Jak więc wybrać odpowiedni kurs angielskiego dla dorosłych?

Kurs angielskiego dla dorosłych – jaką formę nauki wybrać?

Obecnie do wyboru masz kilka form nauki angielskiego: możesz uczyć się w sposób tradycyjny z lektorem stacjonarnie lub zdalnie, albo wybrać kursy online dostępne na platformach internetowych. Zaletą tych ostatnich jest duża możliwość personalizacji nauki: sam wybierasz czas nauki –  lekcje dostępne są bez względu na porę dnia oraz tematy, które cię interesują. Takie kursy online mają jednak swoje wady: nauka umówienia jest utrudniona, gdyż nie dają możliwości rozmowy z lektorem czy innymi uczniami. Ponadto, bez wsparcia i zachęty ze strony lektora motywacja uczących się często szybko spada.

Nauka angielskiego dla dorosłych w formie zdalnej to doskonały wybór dla osób, którym zależy na kontakcie z lektorem i innymi uczniami. Lekcje odbywają się w tzw. wirtualnych klasach, według wcześniej ustalonego harmonogramu. Łącząc się za pomocą jednego z ogólnodostępnych komunikatorów, uczniowie uczestniczą w zajęciach na zbliżonych zasadach, na jakich odbywają się lekcje stacjonarne. Ponadto najlepsze szkoły językowe udostępniają interaktywne materiały edukacyjne, które dodatkowo wzbogacają lekcje angielskiego i czynią je jeszcze ciekawszymi. Jeśli budżet na to pozwala można wybrać zajęcia indywidualne – wówczas terminy i czas zajęć oraz ich tematyka są ściśle dostosowane do naszych indywidualnych preferencji. Dodatkowo część zajęć można, w razie potrzeby, przełożyć na inny termin.

Zdalny angielski dla dorosłych umożliwia naukę z dowolnego miejsca – na zajęcia mogą zapisać się osoby z całej Polski, a także osoby często podróżujące. Brak konieczności dojazdów na lekcje pozwala zaoszczędzić dużo czasu, dzięki czemu na taką formę kursu angielskiego decydują się najbardziej zapracowane osoby, łączące pracę z opieką nad dziećmi, nauką na studiach i innymi zobowiązaniami.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
131 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *