Relaks

Sztućce srebrne i posrebrzane — czym się różnią?

• Zakładki: 272


Sztućce to bez wątpienia element obowiązkowy w każdym domu. Najczęściej spotykamy się z zestawami noży, widelców i łyżek wykonanych ze stali nierdzewnej. Mimo to do wyboru mamy także srebrne i posrebrzane. Jaka jest między nimi różnica i jak je odróżnić?

Srebrne i posrebrzane sztućce — różnica

Jak łatwo się domyślić największa między srebrnymi i posrebrzanymi sztućcami to materiał ich wykonania. Tak więc srebrne sztućce są w większości wykonane ze szlachetnego kruszcu, a posrebrzane zawierają w sobie różne stopy (miedzi, niklu, cynku) i pokryte są warstwą srebra. Od grubości tejże warstwy zależeć będzie ich cena. Co ciekawe, sztućce mogą mieć różne grubości warstw w różnych miejscach. Im grubsza warstwa srebra, tym większa ochrona przed ścieraniem się miejsc najbardziej eksploatowanych.

Kiedy wybrać srebrne sztućce?

Warto mieć w domu przynajmniej jeden zestaw srebrnych sztućców, który przyda się szczególnie na specjalne okazje. Zaletą tych sztućców jest z pewnością fakt, że stanowią bardzo eleganckie elementy wyposażenia. Poza tym są wysoce odporne na rdzewienie oraz mają właściwości bakteriobójcze. Niestety są także droższe i dbanie o nie wymaga nieco więcej uwagi. Mimo wszystko posiadanie zestawu sztućców srebrnych świadczy o dobrym guście. Możemy być także pewni, że inwestycja dość szybko się zwróci. Bez sztućców trudno jest bowiem jeść, toteż korzystamy z nich każdego dnia.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą gerlach.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
449 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *