Zdrowie

Sztućce bez niklu – co o sztućcach dla alergików mówią specjaliści z firmy Gerlach?

• Zakładki: 22


Na alergię na nikiel cierpi coraz więcej osób. Najczęściej dowiadują się o niej kobiety, które nosząc biżuterię, zaczyna odczuwać nieprzyjemne dolegliwości, takie jak zaczerwienie skóry i świąd. Alergia na nikiel może także dać się we znaki, gdy nosimy paski, których klamra ma styczność z naszą skórą. Jednak najbardziej niebezpieczny jest kontakt żywności z niklem – z tego powodu alergicy muszą wybierać sztućce bez niklu. Jakie sztućce polecane są dla alergików?

Sztućce bez niklu czy sztućce pozłacane – jakie sztućce dla alergików będą najlepsze?

Sztućce ze stali nierdzewnej z oznaczeniem 18/10 to wysokiej jakości dodatki, które dla osób bez alergii są całkowicie bezpieczne. To najczęściej spotykane sztućce na Polskich stołach. Niestety zawierają one nikiel, silnie uczulający alergików metal. Jeśli i my źle reagujemy na kontakt z tym metalem, możemy sięgnąć po sztućce bez niklu oznaczone 18/0. Jeszcze lepszym wyborem będą sztućce pozłacane lub posrebrzane – metale szlachetne nie wywołują alergii i są w pełni bezpieczne dla alergików.

Wybierając jednak sztućce ze złotem lub srebrem, musimy pamiętać, że nie nadają się one do zmywarki – mycie ręczne i odpowiednia ich pielęgnacji sprawi, że będą nam służyć wiele lat, doskonale się przy tym prezentując.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
108 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *