Zdrowie

Naturalne środki na choroby tarczycy

• Zakładki: 24


Cierpisz na choroby tarczycy? Szukasz sposobów, jak naturalnie wspomóc pracę tarczycy? Kluczem do prawidłowej pracy tarczycy jest dieta, dlatego poza leczeniem farmakologicznym warto skupić się na tym, co mamy na talerzu. Dużym wsparciem w terapii chorób tarczycy są naturalne zioła. Które z nich warto spożywać, aby w naturalny sposób wspierać pracę tarczycy?

Zioła na tarczycę

Jakie są zioła wspierające pracę tarczycy?

  • Melisa lekarska – liście melisy mają nie tylko właściwości kojące nerwy, ale też od lat wykorzystuje się je w terapii nadczynności tarczycy.
  • Szałwia lekarska – pięknie pachnie i pozytywnie działa na zdrowie. Szałwia jest wykorzystywana jako środek przeciwzapalny i przeciwbakteryjny.
  • Karbieniec pospolity – przydatne zioło dla kobiet z zaburzeniami hormonalnymi, stosowane w leczeniu nadczynności tarczycy. Zawiera związki, które mają wpływ na obniżenie poziomu hormonów tarczycy.
  • Nawrot lekarski – ma działanie podobne do karbieńca. Wspiera blokowanie receptorów dla TSH i hamowanie produkcji hormonów tarczycy.
  • Serdecznik pospolity – ma działanie przeciwskurczowe, obniża ciśnienie krwi, wyróżnia się także właściwościami uspokajającymi. Stosowany przy nadczynności tarczycy.
  • Morszczyn pęcherzykowaty – skuteczny w terapii niedoczynności tarczycy dzięki zawartości jodu, niezbędnego w diecie osób z problemami z tarczycą.

Zioła pomagają łagodzić objawy chorób tarczycy. To jedne z najlepszych, naturalnych sposobów na kłopoty z tarczycą.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Pharmavita.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
197 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *