Zdrowie

Kolagen na mocne i zdrowe stawy

• Zakładki: 23


Kolagen to białko produkowane przez organizm człowieka, które odpowiada za m.in. budowę kości, stawów i zębów. To budulec wielu narządów, dlatego jego rola jest niezwykle istotna. Niestety wraz z upływem lat organizm produkuje mniej kolagenu, co przekłada się na mniejszą elastyczność skóry, stawów i naczyń krwionośnych. Bez dostatecznej ilości kolagenu gorzej goją się rany, a stawy zaczynają boleć, pojawia sie więcej zmarszczek i zaczynają się ogólne problemy zdrowotne. Co zrobić, aby wyregulować poziom kolagenu?

Zadbaj o zdrowie – dieta i ruch to podstawa

Dieta to podstawa w przypadku korygowania ilości kolagenu w organizmie. Sięgaj po produkty, które zawierają to cenne białko – żelatynę, galaretkę, kurze łapki czy podroby. Oprócz tego kolagen znajduje się w produktach zawierających koenzym Q10, czyli w roślinach strączkowych, rybach oraz w kiełkach pszenicy. Niezwykle jest również spożywanie produktów bogatych w witaminę C, która wspiera produkcję kolagenu  i  jest bardzo dobrym, przeciwutleniaczem. Natomiast witamina e, nazywana witaminą młodości, zapobiega sztywnieniu włókien kolagenowych. 

Kolagen w tabletkach i w formie płynnej

Oprócz diety bogatej w kolagen możesz sięgnąć po preparaty, które wspomagają jego produkcję, np. kolagen KFD. Najczęściej są to preparaty wzbogacone o dodatkowe minerały i witaminy, np. cynk i witaminę C. Kolagen w formie proszku do rozpuszczenia szybciej wnika w komórki i dlatego jest lepiej przyswajalny. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sklep zielarski Biomedicum

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
104 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *