Uroda

Kępki rzęs czy rzęsy na pasku — co wybrać?

• Zakładki: 25


Make-up oka według wielu kobiet jest jednym z najważniejszych elementów całego makijażu i nietrudno jest się z tym nie zgodzić. Umiejętne nałożenie kosmetyków na oko sprawia, że staje się ono większe i odświeża tym samym spojrzenie. Kobiety o krótkich rzęsach często decydują się na zastosowanie sztucznych rzęs. Czy lepiej wybrać kępki rzęs, czy rzęsy na pasku?

Rola rzęs w makijażu

Dlaczego tak wiele kobiet uważa rzęsy za istotny element makijażu? Głownie dlatego, że oczy są największym atutem praktycznie każdej kobiety. Aby je odpowiednio wyeksponować, warto zadbać o właściwy makijaż oka, a w tym rzęsy. Jeśli tusz do rzęs nie daje nam spektakularnego efektu, jakiego oczekujemy, warto wybrać rzęsy doklejane. To rozwiązanie jest szczególnie popularne w makijażach okolicznościowych.

Kępki czy rzęsy na pasku?

Zanim przejdziemy do wyboru pomiędzy kępkami a rzęsami na pasku, pamiętajmy o zwrócenie uwagi na markę produktu. Dużą popularnością cieszą się między innymi rzęsy Luxury Lashes, dzięki którym w kilka chwil uzyskamy rewelacyjny efekt. Rzęsy na pasku nie będą dobrym wyborem dla pań o małych oczach. Zakładając je, możemy uzyskać karykaturalny efekt. Znacznie lepiej w takim przypadku sprawdzą się kępki. Panie o dużych i okrągłych oczach powinny natomiast wybierać wyraziste modele rzęs, bo w przeciwnym wypadku efekt nie byłby wcale widoczny. Te z kolei są nieco trudniejsze w aplikacji, co warto wziąć pod uwagę.

Dobór odpowiedniego modelu rzęs lub kępek to kwestia bardzo indywidualna. Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli rzęs, więc żadna kobieta nie będzie miała problemu z wybraniem czegoś dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym bffmakeup.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *