Zdrowie

Kadzidełko ze świętego drzewa, czyli czym jest Palo Santo?

• Zakładki: 19


Palo Santo jest rośliną inaczej nazywana świętym drzewem. Ze względu na swoje właściwości prozdrowotne jest jednym z najchętniej wykorzystywanych kadzideł. Jakie dokładnie są to właściwości i jak palić Palo Santo?

Czym jest Palo Santo?

Według opinii wielu osób wystarczy jedynie raz zapalić Palo Santo, by zapamiętać zapach tego drzewa na zawsze. Święte drzewo zaliczane jest do tej samej rodziny co kadzidłowiec. Najczęściej w sklepach dostępne jest w postaci niewielkich i grubych drewienek lub stożków wykonanych z drewna oraz żywicy. Poza niezwykłym aromatem Palo Santo ma też wiele właściwości prozdrowotnych. Wśród nich wymienia się właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, wzmacniające odporność, wspierające układ oddechowy czy łagodzące bóle głowy.

Jak palić Palo Santo?

Zapalenie Palo Santo nie jest czymś skomplikowanym. Wystarczy jedynie przytrzymać końcówkę drewienka nad płomieniem pod kątem 45 stopni i poczekać, aż zacznie się żarzyć. Wtedy też zauważyć będzie można wydzielający się gęsty dym. Tak jak w przypadku tradycyjnych kadzideł, warto odczekać chwilę i dopiero po tym czasie ugasić płomień. Robi się tak po to, by drewienko porządnie zajęło się ogniem. Kolejno tlące się Palo Santo odkłada się na specjalnie przeznaczoną do tego podkładkę. Jedno drewienko można wielokrotnie wykorzystać. Należy unikać gaszenia Palo Santo za pomocą wody, gdyż później może być znacznie trudniej je ponownie rozpalić.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Indorshop.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *