Zdrowie

Jakie są najzdrowsze garnki do gotowania? Poznaj opinię ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 107


Gotowanie jest ważnym elementem zdrowego stylu życia. Wybór odpowiednich narzędzi do gotowania może mieć ogromny wpływ na to, jak zdrowe będą twoje posiłki. Najzdrowsze garnki do gotowania to takie, które nie wchodzą w reakcję z żywnością, dzięki czemu potrawy są bezpieczne dla naszego organizmu.

Mówiąc o najzdrowszych garnkach, oczywiście mamy na myśli garnki, które są wykonane z materiału, który nie zawiera ołowiu, bisfenolu A (BPA) czy też niskiej jakości telefonu. Powinny mieć atesty Państwowego Zakładu Higieny (PZH), które są gwarantem jakości i bezpieczeństwa produktu w zakresie przygotowywania i przechowywania potraw. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając najzdrowszy garnek do gotowania?

Jeśli szukasz naczyń wysokiej jakości w dobrej cenie, warto sięgnąć po sprzęt od uznanego producenta. Garnki Gerlach zestaw to idealny wybór dla osób, które cenią sobie zdrowy styl życia. Wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10, która nie tylko nie wchodzi w reakcję z jedzeniem, ale i jest odporna na uszkodzenia. Na dodatek garnki są łatwe do utrzymania czystości, gdyż mogą być używane w zmywarce. Garnki Gerlach są również wyposażone w specjalne powłoki antyadhezyjne, które zapobiegają przywieraniu potraw do dna garnka. Dzięki temu można gotować bez użycia tłuszczu i oleju, co pozwala na przygotowanie zdrowszych posiłków. Ponadto garnki Gerlach są odporne na temperaturę do 250°C, co oznacza, że można je stosować do gotowania na parze lub pieczenia. Wiele zestawów ma trójwarstwowe dno z wbudowanym dyskiem aluminiowym o jednolitej powierzchni, które równomierne dystrybuuje ciepło, skracając czasu gotowania potrawy. Specjalne dno sprawia, że zestaw garnków Gerlach współpracuje z wszystkimi typami kuchenek, w tym również z indukcyjną. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *