Podróże

Jak zadbać o stopy w trakcie chodzenia po górach?

• Zakładki: 14


Wybierasz się na kilkudniową wycieczkę w góry? Sprawdź, jak zadbać o higienę i komfort stóp w zabudowanych butach trekkingowych. Uniknij z jednej strony obtarć i pęcherzy, z drugiej nieprzyjemnego zapachu czy nawet grzybicy. Oto garść cennych porad!

Skarpety do butów górskich

Ogromne znaczenie dla komfortu i higieny w butach trekkingowych mają skarpetki. Należy wybierać produkty wykonane z materiału naturalnego, miękkiego, przyjemnego w dotyku, a jednocześnie zapewniającego termoregulację i odprowadzającego pot na zewnątrz. Świetnym przykładem jest wełna merino o doskonałych właściwościach termicznych i antybakteryjnych. Warto też zwrócić uwagę na skarpety bambusowe – antyzapachowe i antygrzybiczne.

Wkładki higieniczne do butów trekkingowych

Na utrzymanie świeżości w butach górskich przekładają się także higieniczne wkładki jednorazowe Refresh Extra. To akcesoria dostępne w opakowaniu liczącym aż osiem par, dzięki czemu w trakcie wędrówki górskiej liczącej tydzień i jeden dzień będziesz zabezpieczony. Wkładki pochłaniają pot, hamują rozwój drobnoustrojów i zwiększają komfort bez zabierania dużej ilości miejsca (są ultracienkie).

Wkładki żelowe: zapiętki, podpiętki, na palce i śródstopie

Jeżeli kupiłeś nowe buty, masz obuwie nie do końca rozbite, o numer za duże albo cierpisz na płaskostopie, przydadzą Ci się wkładki żelowe do butów trekkingowych. Są to akcesoria zapobiegające obtarciom i odciskom, a także dopasowujące obuwie do stóp. Stabilizują stopy i nie pozwalają im się przesuwać, np. w trakcie schodzenia z góry. Ponadto przydać Ci się mogą żelowe nakładki na palce, które chronią skórę i paznokcie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Coccine-shop.eu.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *