Relaks

Jak wybrać profesjonalną wiatrówkę?

• Zakładki: 22


Wybór profesjonalnej wiatrówki nie jest zadaniem prostym. Natłok dostępnych produktów sprawia, że bardzo często nasz zakup nie przynosi satysfakcji z użytkowania, a wręcz przeciwnie- budzi niezadowolenie i rozczarowanie. Do dzisiaj! Przedstawiamy zestaw praktycznych wskazówek, które pomogą w selekcji specjalistycznego sprzętu!

Materiały

Wraz z rozwojem technologicznym, zmienia się sposób wykonania poszczególnych elementów. Nowoczesne wiatrówki wyróżniają się zastosowaniem ergonomicznych i lekkich materiałów z tworzywa sztucznego.
Taka strategia produkcji zwiększa komfort poszczególnych ruchów. Jednak, szczytowe normy wykonania warunkują również wybór tradycyjnych półproduktów. Jest to szczególnie istotne w obszarze kolby, gdzie dominuje solidne drewno, ale nie tylko.


Do pozostałych przykładów zalicza się lufę oraz elementy ruchome, które muszą prezentować ogromną wytrzymałość. W tym celu stosuje się metale o najwyższej klasie. 

Osiągi

Wiatrówki wykorzystuje się podczas treningów strzeleckich, a także licznych form rywalizacji oraz zabawy. Aby broń spełniała swoją funkcję, musi urzeczywistniać określone parametry techniczne.


W tym punkcie należy zwrócić uwagę na samą moc interesującej nas wiatrówki. Odpowiednia energia pracy przełoży się na doskonałą precyzję i skuteczność wystrzeliwanego śrutu. Zatem, jak to osiągnąć?


Pierwszym czynnikiem jest wspomniana już energia, która powinna generować prędkość kilkuset m/s. Perfekcyjną ilustracją jest model Striker 1000X Vortex oraz wyniki zbliżające się do wartości 245 m / s!

Dodatki

Jednak, dokładność działania to także inne składniki. Profesjonalna wiatrówka cechuje się gwintowaną lufą oraz możliwością zainstalowania specjalnych akcesoriów, w tym gadżetów celowniczych.


Innowacyjny system Tru-Glo to dedykowany adapter, który znacząco poprawia celność każdego strzału. Do kolejnych metod korygujących efekty zalicza się także systemy tłumienia drgań, ergonomiczny uchwyt, a nawet automatyczny bezpiecznik, który zapobiega oddaniu przypadkowych strzałów.


 Skuteczna asekuracja to również system Anti Bear-Trap Safety. Rozwiązanie powstało, aby wyeliminować ryzyko zdrowotnego uszczerbku podczas naciągania sprężyny. 


Warto podkreślić, że użytkowanie nieprofesjonalnych wiatrówek powoduje liczne urazy oraz kontuzje, zwłaszcza w obrębie dłoni, a także nader wrażliwej twarzy. W konsekwencji, inwestycja w sprzęt renomowanych producentów udoskonala rezultaty sportowe i znacząco podnosi pułap bezpieczeństwa. Takie połączenie fundamentalnych aspektów sprawia, że nowy nabytek zapewni wiele radości.Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
82 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *