Relaks

Gdzie kupić dobre wino?

• Zakładki: 17


Czy kupowanie wina w markecie to dobry pomysł? A może lepiej udać się do sklepu winiarskiego bądź skorzystać z oferty winiarskiej online? Przeczytaj artykuł i poznaj zalety zakupu dobrego wina w sklepie poświęconym temu trunkowi.

Wino dobrane do okazji

Ogromną zaletą kupowania wina w sklepie winiarskim jest możliwość skonsultowania wyboru z profesjonalistą. Czy to placówka stacjonarna, czy to strona internetowa z opcją składania zamówienia online, amator chcący kupić wino dopasowane do okazji (urodzin, świąt, oświadczyn) bądź posiłku (makaronu, rodzaju mięsa, deseru) ma do dyspozycji wiedzę i doświadczenie osób, których znajomość wina stanowi życiową pasję.

Wino dobrane do człowieka

Jeśli szukasz wina na prezent dla bliskiej osoby, możesz udać się do marketu i wybrać potencjalnie smaczny produkt z ładną etykietą. Możesz też skorzystać z oferty sklepu winiarskiego i zdać się na znawców. Opowiedz, jakie smaki lubi solenizant, jakie jada posiłki, czy preferuje delikatność, czy wyrazistość. Specjalista dobiera wino do człowieka niczym stylista garderobę, a fryzjer – fryzurę.

Porady dotyczące jakości wina

Ze sklepu winiarskiego wyjdziesz nie tylko z idealnym trunkiem, ale także z wiedzą, jak zadbać o jego jakość oraz jak go podawać. Przykładowo Prosecco Valdobbiadene powinno być serwowane w temperaturze 6-8 stopni Celsjusza. Świetnymi towarzyszami tego delikatnego wina musującego są m.in. owoce morza. Podstawowe wskazówki znajdziesz w opisach produktów w sklepie Caviste. O szczegóły zapytaj pracownika – telefonicznie lub mailowo.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Caviste.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *