Problem z trądzikiem

Wątek dla Pań, które chcą porozmawiać wyłącznie o sprawach dotyczących kobiet. Problemy, trudne pytania, wskazówki i inne.
Awatar użytkownika
brygida
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2022, 18:49

Problem z trądzikiem

Post autor: brygida »

Dziewczyny, mam problem ze skórą, szczególnie ze skórą na twarzy. Chodzi o to, że pomimo tego że skończyłam już jakiś czas temu trzydzieści lat, nadal mam problem z trądzikiem. Wydaje mi się, że nie jest to już odpowiedni wiek na tego typu problemy skórne, prawda? Powiedzcie mi proszę, jakie kosmetyki na trądzik stosować w tym wieku? Co się u Was sprawdziło?
olgga

Re: Problem z trądzikiem

Post autor: olgga »

mój dermatolog przepisuje mi kosmetyki i maści robione na receptę, mają świetne składy, są niedrogie, regularnie ich uzywam i już jest spora poprawa, w DOZ jest zaplecze do robienia takich kosmetykow
dzulia

Re: Problem z trądzikiem

Post autor: dzulia »

Czy takie leki i kosmetyki robione na receptę w aptece są drogie? Jak długo czeka się na ich wykonanie? Już dużo dobrego o nich słyszałam, może na moje problemy skórne też powinnam spróbować leków recepturowych.
ZuzaL.

Re: Problem z trądzikiem

Post autor: ZuzaL. »

Chciałbym poruszyć temat trądziku i omówić różne zabiegi dostępne w salonach kosmetycznych, które mogą pomóc w walce z tym problemem. Problem dotyczył mnie osobiście przez wiele lat, dlatego mam w tej kwestii trochę doświadcznia. Trądzik to powszechne schorzenie skóry, które dotyka nie tylko nastolatków, ale także dorosłych. Na tej stronce znajdziecie trochę informacji w temacie pielęgnacji cery, które mogą się przydać: https://salonurody-lochow.pl/. Oto kilka zabiegów, które można wykonać w salonach kosmetycznych, aby pomóc w leczeniu trądziku. Podstawą są zabiegi oczyszczające twarz. Głębokie oczyszczanie skóry, usuwanie martwych komórek i zanieczyszczeń. Pomaga w odblokowaniu porów i zmniejszeniu ryzyka powstawania nowych wyprysków. Pomoże też peeling chemiczny, czyli złuszczenie górnej warstwy skóry, pomagające w redukcji blizn potrądzikowych i wygładzeniu nierówności skóry. Laseroterapia to kolejny zabieg. Wykorzystanie impulsów świetlnych, które niszczą bakterie odpowiedzialne za trądzik, zmniejszają stan zapalny i zaczerwienienia. Skuteczne bywa też stosowanie kwasu salicylowego w celu złagodzenia stanu zapalnego, oczyszczenia porów i regulacji produkcji sebum. Sama miałam do czynienia z wieloma zabiegami. Nie sprawdził się u mnie w ogóle peeling chemiczny, za to zabiegi oczyszczania okazały się super opcją. Pamiętaj, że każda skóra jest inna, więc zawsze skonsultuj się z profesjonalistą przed rozpoczęciem zabiegów. Wszystko zależy od rodzaju skóry i indywidualnych jej właściwości.
Zysska896

Re: Problem z trądzikiem

Post autor: Zysska896 »

Trądzik to jedna z tych dolegliwości skórnych, która potrafi sprawić wiele frustracji niezależnie od wieku. Często myślimy o trądziku jako o problemie młodzieńczym, ale okazuje się, że dotyka on również dorosłych. Jest jeszcze odmiana trądziku bardzo problematyczna, chodzi o trądzik grzybiczy (tutaj czym jest https://hairspa.com.pl/tradzik-grzybicz ... zyc/b_lrcj) ale pomińmy ten rodzaj. Przyczyny trądziku u dorosłych mogą być różnorodne. Po pierwsze, zmiany hormonalne odgrywają istotną rolę. U kobiet, trądzik często zaostrza się w okresie przedmiesiączkowym, w ciąży lub podczas menopauzy, ale także u mężczyzn hormony mogą odgrywać rolę. Stres, powszechny w naszym współczesnym trybie życia, może wpływać na naszą skórę. Wzrost poziomu kortyzolu, hormonu stresu, może prowadzić do zwiększonej produkcji sebum i zaostrzenia trądziku. Dieta to kolejny czynnik. Niektóre badania sugerują, że dieta bogata w produkty o wysokim indeksie glikemicznym, takie jak fast foody i słodycze, może zwiększać ryzyko wystąpienia trądziku. Jednak wpływ diety na skórę jest kwestią indywidualną. Genetyka także odgrywa rolę. Skłonność do trądziku może mieć podłoże genetyczne. Jeśli rodzice mieli trądzik w wieku dorosłym, istnieje większe ryzyko, że ich dzieci również go doświadczą. Niewłaściwie dobrane kosmetyki i nadmierne używanie produktów do pielęgnacji skóry mogą prowadzić do zaostrzenia trądziku. Ważne jest, aby wybierać produkty odpowiednie dla swojego typu skóry. Wystawianie skóry na zanieczyszczenia środowiskowe, dym papierosowy czy ekspozycja na promieniowanie UV również mogą przyczynić się do pogorszenia stanu skóry. Trądzik u dorosłych może być trudniejszy do kontrolowania niż trądzik młodzieńczy, ponieważ dorośli często muszą borykać się z innymi problemami zdrowotnymi, stresami i zmianami hormonalnymi. Jednak zrozumienie przyczyn i dostosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry oraz stylu życia może pomóc w zarządzaniu tym problemem.
sardynka

Re: Problem z trądzikiem

Post autor: sardynka »

Słyszałam też że kiedy przyczyną trądziku są hormony to można je złagodzić stosując hormonalną antykoncepcję, moja koleżanka zawsze miała z tym problem a odkąd bierze drovelis nie ma żadnych wyprysków
ODPOWIEDZ